chelmek fanryka baner na strone male

 

„Chełmek Fabryka – miejsce sztuki i tradycji”. Autorski projekt MOKSiR został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Interwencje. Edycja 2022. Ogromnie się cieszymy, że w ten sposób uczcimy 90 rocznicę powstania naszej fabryki.
Chełmek Fabryka - ... to to kolejna odsłona cyklu zdarzeń artystycznych, warsztatów, wykładów
i koncertów, których kanwą i inspiracją jest kulturowe dziedzictwo dawnej Polskiej Spółki Obuwia „Bata” oraz nieistniejącego już kombinatu "PZPS Chełmek". Industrialna przeszłość miejscowości, jej związki z postaciami Tomasza i Jana Baty, wydaje się być idealnym miejscem do podejmowania twórczych poszukiwań, interpretacji oraz działań odbudowujących tożsamość mieszkańców. Głównym celem zadania jest ułatwienie dostępu do dóbr kultury możliwie jak najszerszej i licznej grupie osób. Przedsięwzięcia realizowane będą w nietypowych miejscach i przestrzeniach - dawna fabryka, nadbrzeże Przemszy, dworzec kolejowy, robotnicza kolonia, itp. W działania zaangażują się partnerzy oraz wolontariusze, a efektami wspólnej pracy będzie ukazanie walorów lokalnego dziedzictwa oraz wzbogacenie oferty edukacyjno- kulturalnej dla mieszkańców Chełmka i okolic.
W tym roku do programu zgłoszono aż 2591 wniosków (tj. o ok. 60% więcej niż rok wcześniej), Komisja konkursowa do realizacji wybrała 262, w tym nasz “Chełmek Fabryka...”. Jego realizację rozpoczynamy 19 lipca, a kończymy 23 września 2022 roku. Wykonawców i program przedstawimy Państwu już wkrótce. Zapewniamy, że wstęp na wszystkie wydarzenia artystyczne, będzie wolny.
 
Zapraszamy do oglądania relacji filmowej:
 
 
chełmek fabryka plakat maly
 
 
baner patrze male
 
 
 
banerBORSZCZ2 male
 
 
 
spacer baner male 7 22
 
 
 
kwiatkowska modul 07 22
 
 
 
warsztaty foto baner male
 
 
 
nina rezydencja modul 08 22
 
 
 
rdzen modul 08 22
 
 
 
baner wikacy23
 
 
 
PLAKAT fofofo baner male
 
 
 
baner ziajka male
 
 
 
BANER NAKONIECZNY male
 
 
 
baner literatura male