teatr male 02 2020

 

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału
w 101 wyjeździe studyjnym z cyklu "Szlakami dziedzictwa kulturowego Śląska,
Zagłębia i Małopolski".
Udamy się wraz w Państwem do stolicy Górnego Śląska – Katowic. Dawne przemysłowe centrum stało się obecnie ostoją kultury i sztuki. W trakcie wieczornego spaceru odwiedzimy Teatr Korez. To wyjątkowa, wręcz kultowa scena stworzona przez aktora i reżysera Mirosława Neinerta. Wybitny artysta zbudował przestrzeń łączącą śląską tradycje ze sztuką współczesną. Korez to miejsce prezentacji szerokiego spektrum twórczości teatralnej, sztuk wizualnych i muzyki. Będziemy uczestniczyć w spektaklu pt. „Mianujom mie Hanka”. Monodram wykonywany przez znakomitą aktorkę Grażynę Bułkę urzeka autentycznością i szlachetnością formy. Autor tekstu, znany historyk regionu, literat, publicysta Alojzy Lysko zawarł w nim opowieść o śląskich losach. W sztuce odnajdziemy echa rodzinnych opowieści prowadzonych przy kuchennym stole przez mamy, babcie i ciotki. Po spektaklu odwiedzimy galerię Teatru Korez w której prezentowana jest wystawa niezwykłych prac Kai Renkas. Uznana graficzka i plakacistka tworzy mroczne i niepokojące kreacje. Jej prace łączą pierwiastki dawnego Śląska, z kruchością, ulotnością i tajemniczością przemijającego świata.
Tego wieczoru nie zabraknie spaceru w poszukiwaniu specyficznego klimatu miasta - ogrodu.
Wyjazd planujemy w czwartek 27 lutego 2020 roku o godz. 16.00 spod siedziby MOKSiR w Chełmku pl. Kilińskiego 3 (obok dworca PKP) powrót ok. 23. Koszt wyjazdu 75 zł (transport, bilety do teatru, ubezpieczenie). Wpłaty można dokonywać na konto
nr 50 8110 1023 2006 0317 6590 0001 w ABS Banku Spółdzielczym
w Andrychowie z dopiskiem Korez. Zapisy, informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 601661771. O udziale w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Przydatne strony:
http://www.korez.art.pl/nowa/open.htm
http://90.archidiecezja.katowice.pl/index.php/100-100/62-uncategorised/6616-alojzy-lysko
https://www.facebook.com/Kaja-Renkas-116139861857380/
http://www.projektowaniegier.us.edu.pl/pl/Lecturers/kaja-renkas/
https://www.youtube.com/watch?v=I2UEyP5H-uo
http://miasto-ogrodow.eu/