BANER OPERACJAMALE

 Uwaga! Ruszyła 6️⃣ edycja Operacji Czysta Rzeka! ?

Dołącz do nas i posprzątaj okolicę razem z nami! ?MOKSiR Chełmek po raz kolejny przyłącza się do akcji.

Obywatelska Akcja Sprzątania Rzeki Przemszy jest kontynuacją wcześniejszych działań mających na celu przywracanie godności rzece i naturalnemu środowisku. Po raz kolejny przyłączamy się do akcji Operacja Czysta Rzeka mając nadzieję, że wspólne działanie przyczyniać się będzie do zmiany mentalności i postawy wobec przyrody. W miejscu, w którym planujemy sprzątanie, rozpoczyna się „Szlak Dawnych Galarów”. Znajduje się tam tablica informacyjna oraz zejście nad rzekę i mini plaża. Chcemy by to piękne miejsce służyło spacerom i kontemplacji nadrzecznego krajobrazu. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji sprzątania w CZWARTEK 25 kwietnia 2024 w godzinach 10:00-18:00. Miejsce spotkania: Kładka na Przemszy.

Zachęcamy do przyłączania się do akcji i rejestracji internetowej: Nasz sztab to : MOKSIR CZYSTA PRZEMSZA

https://system.operacjarzeka.pl/sztaby?sztabSlug=moksir-czysta-przemsza-1&sztabId=759

więcej na temat akcji:

https://www.facebook.com/operacjarzeka

 

CZYSTA 2024 MALE

Obywatelska Akcja Sprzątania MOKSIR CHEŁMEK - STAWY  jest kontynuacją wcześniejszych działań ośrodka kultury mających na celu przywracanie godności naturalnemu środowisku naszych okolic. Po raz kolejny przyłączamy się do akcji OperacjaCzysta Rzeka mając nadzieję, że wspólne działanie przyczyniać się będzie do zmiany mentalności i postawy wobec przyrody.Zamierzamy wspólnie posprzątać usytuowany w Dolinie Przemszy kompleks stawów. Ich historia sięga czasów średniowiecza a otoczenie lasów sprawia, że są ostoją przyrody, miejscem wypoczynku oraz świadectwem tragicznej historii. W okresie wojny na tym terenie istniał podobóz "Aussenkommando Chelmek". Chcemy by to piękne miejsce służyło spacerom i kontemplacji oraz refleksji. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji sprzątania.

 

21 marca 2024 w godzinach 8:00-18:00. Miejsce spotkania: Miejsce spotkania: Przemysłowa 8a, przy budynku POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO.

Zachęcamy do przyłączania się do akcji i rejestracji internetowej: Nasz sztab to : MOKSIR CHEŁMEK - STAWY

https://system.operacjarzeka.pl/?actionId=1360&actionSlug=moksir-chelmek-stawy

 

moksie chelmek stawy male