280460724 2392186550943702 4360017872083409699 n

 Z radością prezentujemy Państwu przesyłkę, która dotarła do nas z Zamku Cieszyn. Dzięki zaproszeniu cieszyńskiej instytucji kultury, nasz ośrodek uczestniczy w międzynarodowym projekcie Human Cities SMOTIES. Jego przebieg i rezultaty prezentowane były w kwietniu br. we Francji, w trakcie Biennale Internationale Design Saint-Etienne. Tą drogą nasz projekt „Chełmek Fabryka…” doczekał się tak znakomitej prezentacji. Z polskich przykładów przedsięwzięć inspirujących aktywności mieszkańców mniejszych miejscowości, znalazły się - Stacja Wolimierz, Wolna Szkoła Grójec, Ukryte Miasto, Borderland - Pogranicze, Sejny, Chełmek Fabryka, Moksir Chełmek; Żywa Ulica / Livable Street, Urząd Miejski w Białej Piskiej.

Cieszymy się, że w ten sposób możemy podkreślić i uczcić przypadającą w tym roku dziewięćdziesiątą rocznicę powstania chełmeckiej fabryki. Pragniemy dodać, że projekt „Chełmek Fabryka” doczeka się kontynuacji. Został wyróżniony przez Narodowe Centrum Kultury w programie „Interwencje”. Jego kolejna edycja rozpocznie się już za kilka tygodni, a program wypełnią koncertu, spacery edukacyjne, spektakle i spotkania.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy zespołowi Zamku Cieszyn za wspaniałą realizację polskiej części projektu Human Cities SMOTIES.