baner ludwiczukmaly08 20

plakat ludwiczukaa3 na strone08 20

Gościem, rezydentem Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku będzie Daniel Ludwiczuk. Rzeźbiarz, ceramik i fotografik podejmie realizację projektu pt. "Mowa miejsca". Artysta będzie poznawał nasze miasto, jego energię i aurę. Ważną część rezydencji stanowić będą spotkania, rozmowy, obserwacje i współuczestniczenie w procesie twórczym. Akt tworzenia plenerowej instalacji rozpocznie się w poniedziałek 24 sierpnia a uroczysta prezentacja i zakończenie rezydencji nastąpi w piątek 28 sierpnia 2020 o godz. 18.30. Zapraszamy do zielonej strefy MOKSiR przy pl. Kilińskiego.
Bliższe informacje tel. 601661771

Wydarzenie realizowane jest w ramach programu MOKSiR pt. „Chełmek Fabryka – miejsce, pamięć, kultura”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.
W trakcie spotkań z artystą i wernisażu obowiązywać będą zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Daniel Ludwiczuk jest artystą obdarzonym nieprzeciętną mocą kreacji. Z jednakową biegłością
i finezją kształtuje formy rzeźbiarskie w materiałach z natury odpornych na interwencję człowieka
i przyrody. Stal, żeliwo, brąz, ceramiczna glina, wszelkie odmiany drewna, sielski krajobraz, rolnictwo czy autorskie techniki fotografii, z jednakową łatwością poddawać się sile nieokiełznanej wyobraźni Ludwiczuka. To oczywiście nie wyczerpuje pełnej skali Jego zainteresowań i możliwości. Wytrawny organizator i animator kultury oraz cudowny człowiek, wspólnie z żoną Marią Daszko, na rubieżach Mazowsza i Podlasia stworzą nową Arkadię. Od ponad dekady, spokojne życie Platerowa, Kamianki, Chłopkowa i okolic, elektryzują akcjami artystycznymi, plenerami i rezydencjami. Najwyższej próby jazz grany w wiejskiej stodole, plenery z udziałem artystów z Polski i świata, warsztaty edukacji artystycznej, performance i poetyckie spotkania, to ogromny wkład w budowanie lokalnego dziedzictwa. Bezcennym dziełem artystycznego i życiowego duetu jest ziarno posiane w sercach
i umysłach najmłodszych mieszkańców Platerowa i okolic. Jako edukatorzy i propagatorzy sztuki, czynią świat lepszym.
Rzeźbiarz i ceramik, dyplomowany inżynier, hodowca winnej latorośli i budowniczy, nie stroni od podejmowania trudnych, wręcz ryzykownych tematów. Jego prace poparte są analizą bezmiaru ludzkich ułomności i cywilizacyjnych dziwactw. Z dowcipem i przyjazną ironią odnajduje podobieństwa świata ludzi, zwierząt i przedmiotów. Często gotowe kształty i zarysy czekają na artystę
ukryte w zwałach zużytych maszyn, blach, drutów i narzędzi zalegających okoliczne złomowiska. Zaskakujące połączenia materiałów, faktur i form dopełniają równie nieoczekiwane tytuły prac, np. „Kogut ogląda ciekawą stronę www”, „Kury jaszczury robią sobie słodziutkie fotki telefonami komórkowymi”. Daniel Ludwiczuk posiada znaczący dorobek wystawienniczy, jest uczestnikiem plenerów i częstym rezydentem Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Jego prace znajdują się w muzealnych i prywatnych kolekcjach.

Fotogramy

daniel ludwiczuk modul 05 21