Koncert Matt'a Elliotta

Image Koncert Matt'a Elliott”a


http://moksir.chelmek.pl/images/stories/moksir/aktualnosci/2018/elliott%20front.jpg

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku

zaprasza na koncert Matt'a Elliott”a.

„Mroczny bard z Bristolu” wystąpi na scenie MOKSiR

w piątek 18 maja 2018 roku o godzinie 20.00.

 

http://moksir.chelmek.pl/images/stories/moksir/aktualnosci/2018/elliott.jpg

 

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na koncert Matt'a Elliott”a. „Mroczny bard z Bristolu” wystąpi na scenie MOKSiR w piątek 18 maja 2018 roku o godzinie 20.00. Artysta podczas trasy koncertowej po Polsce, oprócz Chełmka, odwiedzi Poznań, Warszawę, Kraków i Wrocław. Wstęp wolny po uprzedniej rezerwacji wejściówek.  
Matt Elliott jako niespełna 16-sto letni chłopak postanowił przerwać naukę, by poświęcić się swojej pasji muzycznej. W wieku 25 lat rozpoczął pracę w słynnym sklepie z nagraniami Revolver, jednocześnie grając jako DJ w bristolskich klubach. Niedługo potem został zaproszony przez Johna Peel'a dziennikarza BBC propagującego nowatorskie nurty muzyczne, do wzięcia udziału w sesji nagraniowej. Na zaproszenie od Sonic Youth pojawił się na nowojorskim festiwalu organizowanym pod brooklińskim mostem.
W roku 1997 podpisał kontrakt z Domino Records, która wydała jego pierwsze osiem płyt.  Od roku 2005mieszka w Paryżu i współpracuje z wytwórnią Ici D'Ailleurs. Swoje albumy wydawał pod pseudonimem Third Eye Foundation lub sygnował własnym nazwiskiem. W czasie swojej długiej kariery został poproszony o przygotowanie oficjalnych remiksów dla takich zespołów i wykonawców jak m.in.Tarwater, Blonde Redhead, Mogwai, Ulver i Thurstona Moore’a. W Wielkiej Brytanii uważany jest za jedną z czołowych postaci undergroundu.
Jego premierowy album Semtex – The Third Eye Foundation's wywarł znaczący wpływ na muzykę drum & bass. Koncertował w Stanach Zjednoczonych z Silver Apples  oraz jako wokalista chóru Yann'a Tiersen'a  odbył tournée po Europie i Japonii. Grał na największych festiwalach, takich jak Primavera i Tanned Tin w Hiszpanii, Incubate czy Le Guess Who w Holandii, czy słynnym All Tomorrow Party w Wielkiej Brytanii.
Jego muzyka inspirowana jest kulturą śródziemnomorską, brzmią w niej również echa słowiańskiej melancholii. Utwory Elliotta zaczynają się od szeptanych melodii aż po pełne ekspresji tony wyrażane niskim i głębokim głosem . Jego kompozycje wyrażają smutek, samotność, a czasami skłaniają do radykalnych myśli. Autor robi wszystko by jego twórczość nie została jednoznacznie określona. Unika również tworzenia muzyki utrzymywanej w tonie epickich hymnów.

Więcej:
http://www.thirdeyefoundation.com/
https://mattelliott.bandcamp.com
http://screenagers.pl/index.php?service=albums&action=show&id=75
https://pl-pl.facebook.com/mattelliottthirdeyefoundation
http://www.icidailleurs.com/index.php?route=product/category&path=48


Uwaga ilość miejsc ograniczona. Rezerwacji wejściówek można dokonać osobiście w siedzibie MOKSiR w Chełmku przy pl. Kilińskiego 3, poprzez wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: moksir@chelmek.pl lub zgłoszenie telefoniczne 601 661 771.

http://moksir.chelmek.pl/images/stories/moksir/aktualnosci/2018/elliott%20plakat.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Created by: Maciek | powered by Joomla