Wampiry i Warchoły  Email
ImageWampiry i Warchoły

 Przykładowy obraz

 Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku
zaprasza na wystawę prac Pawła Warchoła
"Wampiry i Warchoły"
8 grudnia (piątek) 2017r, godz. 18.00,
galeria Epicentrum MOKSiR w Chełmku
wstęp wolny!

>>foto<<

Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert Kuby Dudy.

  Wystawa będzie obejmowała w większości najnowsze prace Pawła Warchoła powstałe w ostatnich latach. W większości będą to prace rysunkowe z cyklu „Rozważania o Pasji”, „Nokturny”, „Szkice z Okna”, obrazy olejne oraz wielkoformatowe „Szablony”. W bieżącym roku Paweł Warchoł prezentował na  wystawach indywidualne w Chorzowie, Krakowie, Olkuszu, Tarnowskich Górach oraz na wystawach zbiorowych w Kielcach, Stuttgarcie, Łomży, Krakowie, Bielsku-Białej, Jaworznie, Chrzanowie, Oświęcimiu na Zamku Książ w Wałbrzychu, Lubaczowie, Melbourne i w Katowicach. Jego prace z cyklu „Skargi Hioba” nagrodzono Grand Prix na IX Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w Lubaczowie.

Ekspozycja będzie znaczącym wydarzeniem artystycznym promującym miasto Oświęcim nie tylko jako Miasto Pokoju ale również jako ważne miejsce na mapie kulturalnej Małopolski.

 

Warchoł Paweł, ur. 20 maja 1958 r. w Krakowie. Ukończył Akademię Sztuk pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach w 1984 r. W 2011 uzyskał doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Artysta zajmuje się sztukami wizualnymi, głównym medium w jego twórczości artystycznej jest rysunek. Jest autorem stu wystaw indywidualnych m. in. w Warszawie, Berlinie, Münster, Heilderbergu, Dachau, Norymberdze, Barcelonie, Budapeszcie, Pilżnie oraz wielokrotnie w Katowicach, Krakowie i Bielsku-Białej. Prace prezentował na ponad 500 wystawach zbiorowych, w tym na prawie wszystkich najważniejszych międzynarodowych biennale i triennale rysunku na świecie. Jego dzieła były wielokrotnie nagradzane m. in.:

2000 – Grand Prix, Międzynarodowe Triennale Sztuki, Majdanek 2000 w Lublinie

2005 – Grand Prix, XLI Międzynarodowy Konkurs Rysunku, Barcelona

2003, 2006 – Grand Prix, Praca Roku ZPAP Katowice

2010 – Grand Prix, VII Międzynarodowe Biennale Rysunku, Pilzno

2013 - Grand Prix, VII Międzynarodowe Biennale Rysunku, Melbourne

2017 - Grand Prix, Triennale Polskiego Rysunku współczesnego, Lubaczów

 

  Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz

 Przykładowy obraz Przykładowy obraz

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Created by: Maciek | powered by Joomla