wernisaz lekawa

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac fotograficznych "Fotografia Ojczysta" Pana Damiana Łękawy, którą będzie można zobaczyć od 15 września w naszej bibliotece.
_________________________________

Zapraszamy do zapoznania się z życiorysem Artysty Damiana Łękawy, który o sobie pisze:

Z wykształcenia jestem magistrem geografii, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie pracuję jako nauczyciel w Samorządowym Zespole Szkół im. Kard. A. S. Sapiehy w Bobrku, Samorządowym Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Gorzowie oraz Samorządowym Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Chełmku.

Fotografią zainteresowałem się już w szkole podstawowej. Robiłem zdjęcia podczas rodzinnych wyjazdów wakacyjnych. Robienie zdjęć dostarczało mi mnóstwo radości.
Moje głębsze zainteresowanie fotografią powróciło wraz z pojawieniem się aparatów cyfrowych oraz po studiach gdy rozpocząłem pracę w szkole, otworzyły się przede mną nowe możliwości w perfekcyjnym odtwarzaniu świata. Zajmowałem się dokumentowaniem życia szkolnego, fotografowałem imprezy szkolne (akademie, przedstawienia, wycieczki itp.). Od szkoły podstawowej interesowałem się sztuką, głównie malarstwem (impresjonistycznym), nawet zacząłem uczyć się rysunku. Ale dopiero w fotografii cyfrowej znalazłem możliwość rozwinięcia swoich artystycznych pasji.

Moje zainteresowanie fotografią nie ogranicza się tylko do plenerów, fotografowania i wystawiania prac, ale także do organizowania imprez fotograficznych:
• Od pięciu lat prowadzę koło fotograficzne dla uczniów w Samorządowym Zespole Szkół w Gorzowie
• jestem członkiem Stowarzyszenia „Przeciw Nicości” zajmującego się popularyzowaniem fotografii artystycznej ( od 2016 formacja jest członkiem zbiorowym Fotoklubu RP);
• jestem administratorem strony internetowej Stowarzyszenia oraz fanpage na Facebooku
• w 2017 roku zorganizowałem w Ośrodku Kultury w Brzeszczach Tydzień Fotografii w ramach Kraków Photo Fringe
• byłem zaangażowany w przygotowanie drugiej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju w 2017
• zorganizowałem konkurs fotograficzny dla młodzieży w Gminie Chełmek „Śladami Jana Pawła II” w ramach obchodów 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową
• jestem członkiem grupy fotograficznej „Pictorial Team"