baner kuziela male

 

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku
zaprasza na solowy koncert Doroty „Sowy” Kuzieli 27 maja 2022 o godz. 19:00.

MOKSiR Chełmek, Plac Kilińskiego 3


Występowi towarzyszł będzie uroczysty finisaż wystawy XXIII Wiosennego Przeglądu Sztuki >>XXIII Wiosenny Przegląd Sztuki w Chełmku<<>>
Wstęp wolny!

 

Dorota Kuziela jest autorką poetyckich tekstów oraz wierszy do których komponuje muzykę tworząc z nich piosenki. Obdarzona mocnym głosem który potrafi pokazać całą paletę wrażliwości. Osiągnęła rzadką i niezmiernie trudną umiejętność akompaniowania sobie na skrzypcach co nadaje jej występom niecodziennego klimatu i pozwala osiągnąć niespotykane dotąd w kręgach poezji śpiewanej efekty brzmieniowe. Na koncertach akompaniuje sobie na skrzypcach lub na gitarze.

Stylistyka jej utworów oscyluje w granicach poezji śpiewanej, folku i muzyki klasycznej. Wykonuje utwory bardzo zróżnicowane, od poetyckich ballad po utwory bardzo dynamiczne, ocierając się nawet o zacięcie rockowe. Często sięga po dzieła najwyższej próby, utwory bardów wykonując je w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Na szczególną uwagę zasługują jej autorskie teksty w których porusza tematy codzienne i ostateczne a za które otrzymała nagrodę im. Wojciecha Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2017 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=LoClu38T-VU

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dorota_Kuziela

 

 

dkuziela plakatMALY

 

Sponsorem Głównym wydarzenia jest GAZ-SYSTEM www.gaz-system.pl

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy

logotyp cmyk z polem ochronnym antyaliasing