zielnik jesien 12 20

cz. II: "Zielnik Kulturowy - Jesień"

>>>link do filmu<<<

Polecamy cykl filmowych warsztatów zielarskich zrealizowanych przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Bardzo się cieszymy, że Instytut realizując program „Zielnik kulturowy” zaprosił MOKSiR w Chełmku do partnerskiej współpracy.

Prezentujemy efekty w postaci 5 filmowych warsztatów zielarskich, w których pokazane zostały różne sposoby podejścia do roślin. Od tradycyjnego, ludowego, z elementami mistycyzmu i inspiracjami florystycznymi w regionalnym stroju śląskim, po określenie właściwości biochemicznych poszczególnych ziół i sposoby wykorzystania ich w fitoterapii.
W filmach przedstawiane są różne fazy wegetacji roślin i możliwości korzystania z nich w ciągu całego roku, zatem nie trzeba sugerować się wyłącznie porami roku zawartymi w tytułach odcinków.
Sara Janiga - etnograf, pedagog.
Zbigniew Janiga - biolog, specjalista ochrony środowiska, fitoterapeuta.

Film ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w filmie, nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.

Projekt „Zielnik kulturowy” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partnerzy projektu: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku.

Zielnik kulturowy logo 12 20