wydarzenie w sieci baner3male10 20

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną do końca miesiąca zostanie przygotowana i wyemitowana filmowa wersja wydarzenia.

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału w spotkaniu teatralnym pt."Różaneczniki i duch Witkacego". Inspiracją spektaklu jest książka Zofii Krauzowej pt."Rzeki mojego życia". Jedną z postaci Anny Micińskiej, popularyzatorki twórczości Witkacego oraz znawczyni literatury, która część dzieciństwa spędziła w naszej miejscowości. Sztukę będzie można zobaczyć w "Willi Aloisa Gabesama", w sąsiedztwie rodzinnego domu i ogrodu Micińskiej na Starej Kolonii w Chełmku. W postaci Anny i Hanny Micińskiej oraz Witkacego i Zofii i Leoppolda Krauze wcielą się aktorzy Marta Artymiak i Wojciech Czarnota. Muzyczną oprawą spektaklu zajmie się Piotr Świąder Kruszyński.

Marta Artymiak - aktorka, wokalistka. Na co dzień występuje na deskach zielonogórskiego Teatru Lubuskiego. Czterokrotna laureatka nagrody publiczności LEON 2002, 2004, 2005, 2007.

Wojciech Czarnota – aktor, wokalista. Na co dzień występuje w krakowskim Teatrze Groteska, gdzie kreuje brawurowe role zarówno w spektaklach dla dzieci jak i dla dorosłych. Piotr Świąder -

Kruszyński - alternatywny muzyk z Brzeszcz, gitarzysta związany na co dzień z zespołem Besides grającym muzykę instrumentalną. Od lat młodzieńczych związany z lokalnym alternatywnym ruchem kulturalnym, organizator i współorganizator wielu wydarzeń artystycznych.

 

Spotkanie jest częścią programu MOKSiR „Chełmek Fabryka ₋ miejsce, pamięć, kultura”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura ₋ Interwencje 2020”.

wydarzenie w sieci10 20