Spacer 09 20

kus plakat 09 20

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału w przyrodniczo – kulturowym spacerze Doliną Przemszy z Szymonem Kusiem z cyklu “Chełmek per pedes” w ramach programu MOKSiR pt.: "Chełmek Fabryka - miejsce, pamięć, kultura", dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020".
Zapraszamy w środę 9 września 2020 o godz. Zbiórka w strojach terenowych i z lornetkami przy kładce na Przemszy w Chełmku.
Celem spotkania jest ukazanie oraz doświadczenie przez uczestników przyrodniczych oraz kulturowych walorów Doliny Przemszy. Urok nadrzecznego krajobrazu , dobrostan ptactwa, zwierząt, bogata historia i flisackie tradycje, sprawiają, że pogranicze Śląska i Małopolski jest ekoturystycznym rajem. Naszym przewodnikiem będzie Szymon Kuś - obecnie studentem historii, aktywista na rzecz ochrony klimatu, członek Górnośląskiego Koła Ornitologicznego i Śląskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Wytrawny organizator wędrówek przyrodniczych i kulturowych.
W trakcie spotkania obowiązywać będą zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
http://moksir.chelmek.pl/historia/zabytki-i-atrakcje-turystyczne/265-rzeki-i-mosty-przemsza
https://photos.google.com/share/AF1QipOxFbyBGNNegpTnFwgOa8OMR79FlqJMpzJ3FYHPY3kmw8nvBxE60l4epVwRKTFbQA?key=MHBKWUxEaHdGWlh0TDQxcHNyQjZ1UGlsbUlEeURn
https://faktyoswiecim.pl/dzieje-sie/turystyka/przemsza-i-wisla-szlak-dawnych-galarow/