baner byrczek08 20

 byrczek plakat08 20

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza młodzież do udziału w warsztatach fotograficznych z dr hab. Jakubem Byrczkiem pt. „Krajobraz z fabryką w tle”.
Zajęcia odbędą się we wtorek 25 sierpnia 2020 roku o godz. 11.00 przed siedzibą MOKSiR w Chełmku przy pl. Kilińskiego 3. Zapisy prowadzi oraz informacji udziela koordynator projektu, Aleksandra Piotrowska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warsztaty organizowane są w ramach programu MOKSiR pt. „Chełmek Fabryka – miejsce, pamięć, kultura”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.
W trakcie zajęć obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Dr hab. Jakub Byrczek – jaworznianin, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, artysta fotograf, wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, obecnie pracujący naukowo i dydaktycznie w Szkole Filmowej UŚ w Katowicach. Jest wieloletnim członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, pełniąc w latach 1997-2005, funkcję Prezesa Okręgu Śląskiego. Stopień doktora sztuk filmowych i fotografii uzyskał w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Habilitował się w 2005 r. W 1993 r. zainicjował powstanie, w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, Galerii Pusta. Pomysł ten przeniósł również na grunt swojego rodzinnego miasta, powołując do istnienia w 2014 r. Galerię Pusta cd., w której realizuje projekt Żywy Skansen Fotografii. To szczególne miejsce na mapie polskiej sztuki fotograficznej,
w którym odbywają się wystawy, wernisaże, warsztaty i spotkania miłośników fotografii artystycznej. Jakub Byrczek jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych oraz laureatem wielu nagród i odznaczeń m.in.: odznaki „Zasłużony w upowszechnianiu kultury”, nadanej przez Prezydenta Miasta Jaworzna, Medalu „Gloria Artis” nadanego przez Ministra Kultury, srebrnej odznaki Zasłużonego
w Rozwoju Województwa Katowickiego, Nagrody II stopnia JM Rektora, za działalność naukową i artystyczną, Nagrody Związku Polskich Artystów Fotografików. Od wielu lat współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworznie przy okazji realizacji wielu projektów.

https://www.youtube.com/watch?v=go_OatMJHM8
https://www.fotopolis.pl/…/wydarzenia/27939-jakub-byrczek-i…
https://www.youtube.com/watch?v=uzYIgs3vPug
http://pustacd.pl/wernisa…/zapach-lak-i-niebo-jakub-byrczek/

Fotorelacja z wydarzenia: