makosz modul 10 19

 

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku
zaprasza na koncert finałowy:
"OWNT LID - WIECZORNA PIEŚŃ"
Urszula Makosz -śpiew
Paweł Pierzchała - fortepian
Michał Półtorak- skrzypce, mandolina
Michael Jones - skrzypce, altówka, djembe, ravanhuta

28 października 2019
godz. 18.00
Scena MOKSiR w Chełmku, pl. Kilińskiego 3
wstęp wolny.

Koncert jest częścią programu „„Nieobecnym sąsiadom – wspomnienie o żydowskich mieszkańcach Chełmka"
realizowanego wg pomysłu Ewy Gajdy w ramach "Chełmek, kierunek kultura - nowe spojrzenie" II cz. dofinansowanego ze środków z Narodowym Centrum Kultury w ramach program Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

URSZULA MAKOSZ śpiew
charyzmatyczna pieśniarka specjalizująca się w pieśniach żydowskich. Występuje z solowymi recitalami, realizuje różnorodne projekty muzyczne, bierze udział w spektaklach muzycznych i musicalach. Występuje w kraju i za granicą (Wielka Brytania, Kanada, Szwecja, Niemcy, Szwajcaria, Węgry, Słowacja).
Stypendystka KlezKanady i gość programu "East meets West" w Kanadzie.
Współpracuje z gwiazdą światowych scen klezmerskich Christianem Dawidem (projekt „Bluer than Blue”), zespołem Klezzmates, (projekt „Lament pustych domów”, reż. Miron Zajfert) krakowskim poetą Michałem Zabłockim (spektakl „W niepokoju”), Dorotą i Darkiem Wasilewskimi (udział w koncercie „Muzyka jest kobietą” w Teatrze Polonia). Wykonała partie wokalne w spektaklu „Wielka Szpera” - na podstawie dzienników Józefa Zelkowicza, reż. Andrzej Maria Marczewski. Wystąpiła gościnnie z kabaretem Piwnica Pod Baranami (m.in.. podczas „Koncertu dla Piotra S.” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie).
Wystąpiła m.in. na XV, XVII i XVIII Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, XIII Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie, The Leonard Cohen Event.
Współpracowała z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa (płyta CD „Pieśni getta”) oraz Krakowską Operą Kameralną (konsultacje pieśni jidysz).
 
PAWEŁ PIERZCHAŁA fortepian
pianista, organista i kompozytor, związany z Piwnicą pod Baranami. Jako instrumentalista, kompozytor i aranżer udziela się w rozmaitych projektach muzycznych o szerokim spektrum tematyki i stylów – od muzyki alternatywnej, wpływów jazzu, poprzez muzykę żydowską, brzmienia etniczne i zainteresowanie awangardą.
 
MICHAŁ PÓŁTORAK skrzypce, mandolina
skrzypek związany z kabaretem Piwnica pod Baranami, przez wiele lat współpracował również z Markiem Grechutą (zespół WIEM i ANAWA), Grzegorzem Turnauem, Jackiem Wójcickim i Zbigniewem Preisnerem. Brał udział w nagraniach muzyki filmowej Zbigniewa Preisnera. Współpracował z krakowskimi teatrami.
 
MICHAEL JONES skrzypce, altówka, djembe, ravanhuta
studiował w Anglii (skrzypce) w Guildhall School of Music w klasie Krzysztofa Śmietany. Na hinduskich skrzypcach nagrywał muzykę do filmu Wiedźmin oraz dla zespołu Papryka Korps. Występował z Nigelem Kennedym, Kiniorem, Fiolką Najdanowicz, Markiem Stryszowskim. Grał z celtyckim zespołem Wassail oraz z Sidneyem Polakiem. Od 2006 roku gra w zespole Max Klezmer Band. Współzałożyciel zespołu Naked Mind.

makosz plakat 10 19