beriozkele 01 2019

Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału w 91 wyjeździe studyjnym z cyklu "Szlakami dziedzictwa kulturowego Śląska, Zagłębia i Małopolski".

Udamy się wraz w Państwem na krakowski Kazimierz, by w styczniowy wieczór doświadczać ducha i magii tego miejsca. Poszukiwać śladów pozostawionych przez żydowskich mieszkańców i odczuwać ich mistyczną obecność. Spacer ulicami i zaułkami Kazimierza zakończymy w klubie Festiwalu Kultury Żydowskiej "Cheder". Niezwykłe miejsce jest połączeniem kawiarni i domu kultury. Tego wieczoru będziemy uczestniczyć w koncercie Oli Bilińskiej, na którym zabrzmią kołysanki z płyty "Berjozkele" w intymnych solowych interpretacjach na głos, elektronikę i gitarę elektryczną. Ola Bilińska jest cenioną wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, multiinstrumentalistą i tłumaczką poezji. Mamy pewność, że będzie pięknie, zimowo, kameralnie i tajemniczo.

Wyjazd planujemy w czwartek 24 stycznia 2019 roku o godz. 16.00 spod siedziby MOKSiR w Chełmku pl. Kilińskiego 3 (obok dworca PKP) powrót ok. 23. Koszt wyjazdu 45 zł (transport, bilety, ubezpieczenie, przewodnik). Wpłaty można dokonywać na konto nr
50 8110 1023 2006 0317 6590 0001
w ABS Banku Spółdzielczym w Andrychowie
z dopiskiem Kazimierz.

Zapisy, informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 601661771.
O udziale w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Przydatne strony:
http://www.krakow.pl/zydowski_krakow/24022,artykul,spacer_po_kazimierzu.html
http://zwiedzaniekrakowa.pl/bez-kategorii/krakowskie-ciekawostki-spacer-ulica-jakuba.html
https://duze-podroze.pl/krakow-kazimierz/
https://www.olabilinska.pl/
https://www.jewishfestival.pl/pl/cheder/