baner skuczynscy male1

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku serdecznie zaprasza do udziału w wystawie malarstwa Danuty i Leszka Skuczyńskich pt." Malarstwo, pasja i życie". Podczas wernisażu zapraszamy na koncert Zdzisława Muchy "BEZ GWIAZDORZENIA..."

8 GRUDNIA (PIĄTEK) 2023, godz. 18:00, Galeria Epicentrum, Plac Kilińskiego 3

wstęp wolny!

LESZEK SKUCZYŃSKI
Z wykształcenia inżynier mechanik, emerytowany pracownik Kopalni Węgla Kamiennego „Janina” w Libiążu. Przygodę z malarstwem rozpoczął po przejściu na emeryturę w 1999 r. Maluje akrylami, jednak preferuje malarstwo olejne. Ma własny niepowtarzalny styl – bawi się kolorem, próbuje i doświadcza. Tematy przestawiane na obrazach, to pejzaże z elementami architektonicznymi oraz kwiaty. Jako, że w młodości jego głównym hobby było żeglarstwo, stąd tematy marynistyczne są przez niego ulubione. Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Chełmku, Chrzanowie, Kętach, Trzebini. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Uczestniczył w wielu plenerach w Nowym Wiśniczu, Bystrej Żywieckiej, Gliczarowie Górnym, Murzasichlu, Zatorze, Wierchomli Wielkiej, Lipowej. Jest członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku. Co roku - od 2006 roku - regularnie uczestniczy w „Wiosennym przeglądzie sztuki” organizowanym przez MOKSiR w Chełmku. Był członkiem: Grupy „Pejzaż” w Libiążu, Stowarzyszenia Twórców Kultury „In Gremio” w Chrzanowie oraz Stowarzyszenia Twórców Kultury Małopolski Zachodniej „Pasja” w Kętach.

DANUTA SKUCZYŃSKA
Z wykształcenia architekt. Uprawia malarstwo i grafikę. Głównym tematem jej prac jest architektura i kwiaty. Maluje w technice akrylowej i olejnej. Jej ulubione techniki, to akwarele, rysunek ołówkiem i pastele. Maluje impresyjnie. Ma własny niepowtarzalny styl. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Chełmku, Chrzanowie, Kętach, Trzebini, Wygiełzowie, Wadowicach i Libiążu. Uczestniczyła w wielu plenerach w Nowym Wiśniczu, Bystrej Żywieckiej, Węgierskiej Górce, Gliczarowie Górnym, Murzasichlu, Zatorze, Wierchomli Wielkiej, Lipowej. Co roku - od 2006 roku - regularnie uczestniczy w „Wiosennym przeglądzie sztuki” organizowanym przez MOKSiR w Chełmku. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Jest członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku. Była członkiem: Grupy „Na zamku”
w Oświęcimiu, Grupy „Pejzaż” w Libiążu, Stowarzyszenia Twórców
Kultury „In Gremio” w Chrzanowie oraz Stowarzyszenia Twórców Kultury Małopolski Zachodniej „Pasja” w Kętach.

 

 plakat skuczynscy MALE1