baner daniek mayerberg male

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku serdecznie zaprasza do udziału w wystawie malarstwa Urszuli Mayerberg oraz Teresy Daniek.

9 września 2022 , godz. 18:00,

Galeria Epicentrum, Plac Kilińskiego 3

wstęp wolny!

Urszula Mayerberg

Źródłem i główną Jej inspiracją jest natura. Dojrzałe, nasycone kolorem I pełne ekspresji malarstwo, wynika z fascynacji krajobrazem . Rozległe łąki, pola I ciemne smugi lasów w jej obrazach zyskują niepowtarzalny osobisty charakter. Jej płótna urzekają autentycznością, ciepłem i klarownością kompozycji. Od kilkudziesięciu lat współtworzy amatorski ruch artystyczny i działa społecznie w Robotniczym Stowarzyszeniu Twórców Kultury. Twórczo, zawodowo i rodzinnie związana jest z Chełmkiem.

 

Teresa Daniek

Drogę do malarskiej twórczości odnalazła po zakończeniu aktywności zawodowej. Tak naprawdę emerytką stała się tylko formalnie bez reszty poświęcając się pracy społecznej, twórczej i organizacyjnej. Studia ekonomiczne, wieloletnie zawodowe doświadczenie i artystyczna dusza stały się atutami w wieloletnim prowadzeniu Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Jej malarstwo wynika z fascynacji otaczającym światem i przyrodą, jest szczere i spontaniczne. Zawodowo, twórczo i rodzinnie związana jest z Chełmkiem.

 

 wystawa Daniek mayerberg male