struny duszy maly8

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku serdecznie zaprasza do udziału w koncercie "Struny duszy". Wystąpi przed Państwem Chrystyna Mychajłyszyn na bandurze oraz Ariadna Perunova -recytacja poezji. Koncert odbędzie się w ramach XXIV FOLKLORYSTYCZNYCH SPOTKAŃ NAD PRZEMSZĄ.

 

17 września 2022 , godz. 18:00,

Scena MOKSiR, Plac Kilińskiego 3

wstęp wolny!

 

Chrystyna Mychajłyszyn urodziła się 3 lutego 1996 r. w obwodzie tarnopolskim na Ukrainie. Ukończyła szkołę muzyczną z dyplomem bandury. Następnie uczęszczała do Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu im. V. Hnatiuka. W klasie bandury studiowała pod kierunkiem cenionego artysty Ukrainy, docenta Dmytro Gubyaka. Christina jest laureatką wielu festiwali i konkursów.

Od 2015 roku jest członkiem zespołu bandur pod kierunkiem artysty Dmytra Gubyaka. Wraz z zespołem odwiedziła z koncertami w Polskę, Francję, Belgię, Chiny (Szanghaj, Makau, Hongkong), wyspę Tajwan. Od 2019 roku pracuje w Szkole Sztuk Plastycznych w Brzezanach jako nauczyciel ukraińskiego instrumentu ludowego – bandury. Christina przebywa obecnie w Polsce w wyniku działań wojennych na Ukrainie. Szerzy kulturę ukraińską w Polsce, występuje na różnych imprezach i projektach.


Perunova Ariadna

William Shakespeare powiedział: „Świat jest teatrem i wszyscy jesteśmy w nim aktorami”. A Hryhoriy Skovoroda dodał: „I wszyscy grają rolę, do której zostali przydzieleni”. Nazywam się Ariadna Perunova i żyję tymi cytatami dwóch wielkich artystów. Choreografię zajmuję od piątego roku życia i nauczyłam się ponad dziesięciu rodzajów tańca. A od dwunastego roku życia otworzył się przede mną świat teatru, w który się zanurzyłam i postanowiłam tam zostać. Na moje życie czwórkowe składa się ponad dwanaście przedstawień, wiele koncertów i festiwali. Na pytanie, czym jest sekret sztuki, zawsze odpowiadam: „Sekretem sztuki jest wsłuchiwanie się w niewyrażalne, podziwianie niewidzialnego”.

 

 

STRUNY DUSZY plakat

Fotografia Pana Mirka Saternusa