aktualnosci          onas          projekty

                              Aktualności                                                          O nas                                                      Projekty / Wydarzenia

 facebook logo          konkursy          szukamksiazki

                                                                                                      Konkursy                                                             Katalog on-line

 
Aktualności biblioteczne 
biblioiteka logo
magorzata gutowska

Noc Bibliotek
 
allel baner male

baner koziol male

kulkownia wrzesie

biblioteka ksiazka ktora polecam

Regulamin gminnego konkursu "Książka, którą polecam" 2021

>>> Regulamin

>>> Deklaracja udziału dziecka

>>> Deklaracja udziału dorosłego


Narodowe czytanie

kulkownia cennik

laweczki
pantomima plakat
bizuteria na krosnie

dzien dziecka plakat 05 21

namaluj wiersz plakatRegulamin konkursu literackiego - plastycznego
„Namaluj wiersz o Mamie”

>>> Wyniki konkursu
>>> Regulamin
>>> Wiersz Ryszarda Przymusa pt.: „Nasza Mama jest poetką”
>>> Deklaracja udziału dziecka


biblioteka - cała naprzód.jpg
books-1617327_1920(1).jpg

laka kwietna plakat

Drodzy Państwo !
Mając na uwadze tę trudną sytuację związaną z licznymi obostrzeniami nasza społeczna inicjatywa „Siejemy łąkę kwietną”, będzie przebiegała w bardzo symboliczny sposób. Każdego, kto chciałby przyłączyć się do akcji prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteką. Tymczasem przy współpracy z firmą Łąki kwietne w najbliższy czwartek o godzinie 12.00 wysiejemy nasiona, które ożywią biblioteczny skwer i stworzą przyjazne miejscem dla pożytecznych owadów.
Mamy również nadzieję, że to tylko początek wspólnej, pięknej i wielkiej sprawy, a z czasem to miejsce będzie się zmieniało za sprawą nas wszystkich i będzie się tu działo dużo dobrego.


zonkile

Szanowni Państwo !
19 kwietnia 2021 Biblioteka włączy się do akcji Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim.
#ŁączyNasPamięć
#AkcjaŻonkile
To słuchowisko dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej.
Polecamy
https://www.youtube.com/watch?v=Us0mx45epiQ

To propozycja filmu dla starszych odbiorców. Zapraszamy uczniów i uczennice klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.
https://www.youtube.com/watch?v=apdbNIfWbkE


exclamationSzanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy

Uprzejmie informujemy, iż Biblioteka Publiczna MOKSIR wyjątkowo będzie czynna:
1 kwietnia 2021 r. /czwartek/ w godz. 11.00 - 16.00
2 kwietnia 2021 r. /piątek/ w godz. 10.00 - 16.00

Ponadto
- limit książek wypożyczanych zostaje zwiększony do 10 sztuk
- termin zwrotu książek zostaje przesunięty do 16 kwietnia 2021

o ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu Biblioteki będziemy informować na bieżąco

Zachęcamy do zrobienia zapasów literackich.


salonpoezji

II Salon Pezji
21 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Poezji. Wokół tego dnia Biblioteka od kilku lat organizuje wieczory poezji własnej. Z uwagi na panujące obostrzenia z zachowaniem reżimu sanitarnego, bez udziału publiczności po raz pierwszy symbolicznie w nowej siedzibie biblioteki zorganizowany został II Salon Poezji.
Chwila odkrywania wrażliwości, prezentowanie własnych przemyśleń czy poszukiwań. Swoją twórczością podzieli się z nami Grażyna Dębicka, Walentyna Iwanek, Alicja Jarnot, Wiesław Niemczyk, Józefa Ostrowska, Marianna Sitek, Mirosław Trybuś, Ewa Władysiak. Wieczór poezji uświetnił występ muzyczny Agnieszki Wija. Dziękujemy Państwu Barbarze i Ireneuszowi Musiał za podarowanie statuetek „wiecznego pióra”, które trafiły w ręce poetów.

skontrum.jpg

Napisz o mnie Twoja Bibliotekapng

Konkursu literacki „Napisz o mnie – Twoja Biblioteka”

Wyniki konkursu >>pobierz<<

Regulamin >>pobierz<<

Deklaracja udziału dziecka >>pobierz<<

Deklaracja udziału dorosłego >>pobierz<<

Oświadczenie COVID >>pobierz<<


legimi.jpg

Kody do LEGIMI!
Biblioteka Publiczna MOKSIR dzięki dodatkowemu dofinansowaniu z Biblioteki Narodowej posiada kody do aplikacji Legimi, umożliwiające dostęp do tysięcy e- książek.
Zapraszamy do skorzystania.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 33 846 13 36 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


malaksiazka1         malaksiazka2

„Mała Książka - Wielki Człowiek”

Biblioteka Publiczna MOKSIR oraz filie biblioteczne zapraszają do udziału w kolejnym czytelniczym przedsięwzięciu, tym razem skierowanym do dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców. Beneficjentami projektu mogą być zarówno dzieci, które już są czytelnikami, jak i te, które zapiszą się do biblioteki i w prezencie otrzymają wyprawkę czytelniczą.

Mali Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają: książkę, „Pierwsze czytanki dla…”, poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, Kartę Małego Czytelnika oraz przypinkę. Naklejkę na Kartę otrzyma dziecko każdorazowo gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy m.in. jedną książkę z księgozbioru dziecięcego. Na każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek, czeka m.in. imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Informacja dla rodziców >>czytaj więcej<<


Szanowni Czytelnicy !
Uprzejmie informujemy, iż 31 grudnia 2020 r. Biblioteka Publiczna MOKSiR w Chełmku będzie nieczynna.
życzenia
Szanowni Czytelnicy !
Uprzejmie informujemy, iż czytelnicy, którzy wypożyczyli książki w starej siedzibie Biblioteki Publicznej MOKSiR w Chełmku przy ul. Topolowej 8 proszeni są o zwrot wypożyczonych książek do nowej siedziby przy Alei Parkowej 16 w Chełmku. 

Szanowni Państwo !

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 dotyczącym publicznych i naukowych bibliotek, które od 28 listopada są ponownie otwarte, siedziba Biblioteki oraz filie są do Państwa dyspozycji.
W bibliotece obowiązują zasady reżimu sanitarnego czyli obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcja rąk i ograniczenie ilości osób przebywających równocześnie w Bibliotece.
Zapraszamy ponownie.


mobile-phone-5055599_1920.jpg

Szanowni Czytelnicy

w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z 6 listopada 2020 r. o tymczasowym zamknięciu instytucji kultury, muzeów, domów kultury i bibliotek, nasza Placówka od dnia 7.11.2020 r. została dla Państwa zamknięta.

Nie chcemy jednak pozostawić Państwa bez dostępu do książek. Wychodząc naprzeciw Państwa czytelniczym potrzebom proponujemy nową usługę: „Zaproś książkę do siebie”.

Każdy z Państwa, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem telefonu 33 846 13 36 będzie mógł zwrócić oraz wypożyczyć wybrane przez siebie książki. Będziemy się z Państwem umawiać indywidualnie, na konkretną godzinę.

Przekazanie zamówienia i ewentualnego zwrotu książek odbędzie się przed wejściem do Biblioteki, z uwzględnieniem zasad reżimu sanitarnego. Prosimy pamiętać o zasłonięciu nosa i ust oraz o zachowaniu odpowiedniej odległości.

W celu sprawnego zrealizowania usługi, serdecznie prosimy, aby w czasie rozmowy telefonicznej podali nam Państwo wybrane tytuły lub swoje sugestie czytelnicze. Pozwoli nam to na przygotowanie ich przed Państwa wizytą w Bibliotece. Katalog online znajduje się na stronie www.szukamksiazki.pl.

Jednocześnie informujemy, że osoby chcące zapisać się do naszej Biblioteki mogą to uczynić, pobierając „Deklarację zapisu do biblioteki” i przychodząc do nas z wypełnionym dokumentem. Przy pierwszym wypożyczeniu zostanie założony profil Czytelnika.

Deklaracja zapisu >>pobierz<<

Deklaracja zapisu osoby niepełnoletniej >>pobierz<<

Zbiory będziemy wydawać w godzinach 10:00 – 15:30.

„Zaproś książkę do siebie” krok po kroku:

  1. umów się telefonicznie na zwrot lub wypożyczenie książki;
  2. przygotuj listę interesujących Cię tytułów lub swoich czytelniczych sugestii (szukamksiazki.pl)
  3. przyjdź na ustaloną godzinę do Biblioteki
  4. zwróć / wypożycz książkę

Do zobaczenia !!!


obraz.png

Szanowni Państwo!

W związku z bardzo dużym wzrostem zakażeń premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zamknięcie dla użytkowników instytucje kultury, zatem z przykrością informujemy, że w dniach od 7 do 29 listopada Biblioteka Publiczna MOKSIR w Chełmku oraz filia w Gorzowie i Bobrku zostają zamknięte.
Terminy zwrotów książek będą automatycznie przedłużane o 30 dni. Wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania Biblioteki oraz filii będą na bieżąco podawane na stronie internetowej moksir.chelmek.pl oraz publikowane na Facebooku.


Szanowni Czytelnicy !
Uprzejmie informujemy, iż czytelnicy Biblioteki Publicznej MOKSiR fili nr 1 w Chełmku proszeni są o zwrot wypożyczonych książek do nowej siedziby przy Alei Parkowej 16 w Chełmku. 
UWAGA !
Do odwołania, z powodu sytuacji epidemiologicznej, nie ma możliwości skorzystania w naszych placówkach z usługi ksero i wydruków komputerowych.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Szanowni Czytelnicy !
W związku z nasilającym się stanem pandemii koronawirusa uprzejmie informujemy, że Biblioteka Publiczna MOKSIR w Chełmku w soboty będzie nieczynna.
Za utrudnienia przepraszamy.

 

Biblioteka Główna

biblioteka nowa 09 20