Wykute w kamieniu

Wykute w kamieniu

Siedem dni trwał w Chełmku plener rzeźbiarski Kamień, drewno, glina, który odbywał się pod budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku. Plener ten miał rangę międzynarodową, ponieważ wśród artystów rzeźbiarzy znalazło się dwóch gości ze Słowacji -  Jozef Mundier  ze słowackiej Čadcy, Jaroslav Gaňa - Kusuckie Nove Mesto ( Słowacja) a także Kazimierz Szuszczewicz z Libiąża, Robert Nowak z Brzeszcz oraz trzej mieszkańcy Chełmka Antoni Korycik, Ryszard Gondek i Grzegorz Sitek. Słowacy są absolwentami Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Bratysławie, Grzegorz Sitek ukończył Wydział Ceramiki Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Pozostali uczestnicy należą do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury i mają na swoim koncie wiele twórczych dokonań.

Dni od 15.09 do 23.09 w czasie których odbywał się plener witały artystów ciepłem i słoneczna pogodą, tylko niekiedy lekkie powiewy wiatru wzbudzały tumany pyłu z obrabianych kamieni. Plener był też okazją dla gości ze Słowacji do zapoznania się z naszymi zwyczajami, kulturą tydzień także zwiedzeniem miast, wśród których znalazły się m.in Kraków i Oświęcim

W ciągu tygodnia z bloków dolomitu i brył drewna powstały rzeźby, które można zobaczyć przed budynkiem MOKSiR w Chełmku. Plener był kolejnym wspólnym projektem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku oraz Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

PW

 

Image
Image
Image

 

< wstecz  

 
Created by: Maciek | powered by Joomla