Lepi się

Image"Lepi się" - rodzinne warsztaty ceramiki w Chełmku


http://moksir.chelmek.pl/images/stories/moksir/aktualnosci/2018/ceramika.jpg
Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury oraz MOKSiR
w Chełmku zapraszają dzieci ,młodzież i dorosłych do Parku Rodzinnego w Chełmku na wspólne warsztaty ceramiczne prowadzone przez artystów ceramików. Spotkanie odbędzie się w sobotę 21 lipca 2018 roku o godz. 10.00, wstęp wolny.
Uwaga – w zajęciach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby uśmiechnięte, pogodne, otwarte na doświadczanie piękna i posiadające strój pozwalający na bliski kontakt z gliną.
W przypadku deszczu będziemy tworzyć pod zadaszeniem sceny.

Kilka słów o artystach prowadzących warsztaty:

Karolina Gorczyńska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Ceramiki i Szkła kierunek wzornictwo: projektowanie ceramiki.
W swoich działaniach balansuje na granicy sztuki i dizajnu, ocierając się również o inne dyscypliny takie jak rzeźba, instalacja, rysunek czy malarstwo. Do każdego projektu podchodzi indywidualnie, projektuje i tworzy przedmioty unikatowe. Fascynacja gliną napędza artystkę również do poszerzania wiedzy w zakresie tradycyjnych i współczesnych technik jej utrwalania. Pracowała między innymi przy autorskich piecach Mateusza Grobelnego i Terry'ego Davis'a. Od dwóch lat realizuje własne projekty między innymi na Między Narodowym Festiwalu Wysokich Temperatur we Wrocławiu czy Święcie Ceramiki w Pszczynie.
karolinagorczynska.tumblr.com
https://www.facebook.com/karolina.gorczynska.75

Barbara Kula
Instruktorka ceramiki, artystka nieprofesjonalna (malarstwo intuicyjne),"pstrykaczka" Sony Alfa, podróżniczka, pedagog, aktywistka, blogerk, miłośniczka sztuki.
http://podrozebarbara.blogspot.com/?view=sidebar
https://www.facebook.com/barbara.kula.906

Grzegorz Sitek
Ukończył Wydział Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W roku 1983 obronił dyplom magisterski na Wydziale Ceramiki. Pracował jako starszy asystent w pracowni ceramiki artystycznej prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej (ASP Wrocław). Otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki w 1984 r. Obecnie zajmuje się ceramiką artystyczną, szkłem, malarstwem oraz mixed media.
https://www.facebook.com/gregor.sitek

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Created by: Maciek | powered by Joomla