Dzień Sąsiada

ImageDzień sąsiada


http://moksir.chelmek.pl/images/stories/moksir/biblioteki/aktualnosci/s%B1siedzi1.jpg

Biblioteka Publiczna MOKSiR w Chełmku zaprasza na
Dzień Sąsiada
dnia 7 czerwca  2018 roku od godz. 16.00, ul. Topolowa 8, wstęp wolny.

 

 

Jesteśmy sąsiadami! Poznajmy się!
To organizacja Dnia Sąsiada w przestrzeni ogrodu Biblioteki Publicznej w Chełmku przy ul. Topolowej 8,  7 czerwca w godz. 16.00 do 19.00. Będzie to wydarzenie skupiające mieszkańców osiedla Chełmek - “Nowe Miasto”, ale nie wykluczamy mieszkańców z części Chełmek “Stare Miasto” . Przy wspólnym stole nie zabraknie dobrej kawy, upieczonego ciasta, zapewniamy grill  (Kiełbaska we własnym zakresie) oraz  przy dźwiękach harmonii, wspólnym śpiewie i rozmowie nawiążemy sąsiedzką integrację. Będzie można było skorzystać ze strefy zdrowia i urody, strefy zabawy, strefy stolikowej.  Przeprowadzona będzie również akcja Bookcrossingowa. Dla najmłodszych przygotowujemy działania w oparciu o talenty, umiejętności i pasje sąsiadek i sąsiadów, takie jak: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, skręcanie rurek – baloników, zabawy liną animacyjną. Dzieci będą także malowały wakacyjne marzenia, ich prace będą umieszczane „na gorąco” na plenerowej wystawie na sznurkach. Stworzona fotobudka i pamiątkowe zdjęcie z wpisem Księgi Gości oraz przekazaniem symbolicznej chochli Liderowi - Sąsiadowi będzie wieńczyło nasze przedsięwzięcie.
Przedsięwzięcie to inicjatywa grupy nieformalnej „Sąsiedzki Team” stworzona przez Urszulę Bialik oraz Monikę Kamińską wspólnie z zespołem realizującym i jednocześnie zaangażowanym w to wydarzenie tj. Pani Basia, Pani Gosia, pani Maria, pan Rysio i Pan Adam. Biblioteka Publiczna MOKSIR w Chełmku jest partnerem zadania.

Naszym celem jest integracja, której na co dzień brakuje ponieważ wszyscy  na co dzień zajęci są innymi sprawami. Chcemy poprzez to przedsięwzięcie wzmocnić więzi społeczne w społeczności sąsiedzkiej;
Zakładamy również pobudzenie mieszkańców do realizowania inicjatyw społecznych; kształtowanie współodpowiedzialności za swoje środowisko lokalne;
 rozbudzanie „ducha współpracy” w ludziach; uświadamianie potrzeby współdziałania między sąsiadami.
  Przyjazne sąsiedztwo stwarza odpowiednie warunki do optymalnego wykorzystania lokalnych zasobów i kreowania pomysłów na ulepszanie najbliższej okolicy.
Projekt ten otrzymał wsparcie ze środków „MOWES - Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia” przy realizacji zadania z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Created by: Maciek | powered by Joomla