Jerzy Talik

ImageWystawa Jerzego Talika - "Rysunki z mojej szuflady..."


http://moksir.chelmek.pl/images/stories/moksir/aktualnosci/2018/jerzy%20talik.jpg
Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na otwarcie wystawy Jerzego Talika pt. „Rysunki z mojej szuflady”. Wernisaż odbędzie się w galerii „Epicentrum”
w siedzibie MOKSiR przy placu Kilińskiego 3 w dniu 18 maja 2018 roku o godz. 19.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert brytyjskiego barda Matta Elliota. Wstęp wolny.

 

Jerzy Talik – scenograf, malarz, rysownik i grafik. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach na plakat; m.in. Srebrny Medal na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach (współautor: Tadeusz Biernot). Scenograf i dekorator wnętrz wielu realizacji filmowych; m.in. „Śmierć jak kromka chleba” w reż. Kazimierza Kutza, „Co słonko widziało” w reż. Michała Rosy, „Drzazgi” w reż. Macieja Pieprzycy oraz „Kret” w reż. Rafaela Lewandowskiego. Jako rysownik uczestniczył w wielu wystawach w kraju i zagranicą m.in. w Montluçon (Francja), w Mińsku (Białoruś), w muzeum Chagalla w Witebsku.

Więcej o wystawie << tutaj>>


Matt Elliott - brytyjski muzyk pochodzący z Bristolu. Producent i multiinstrumentalista. Był członkiem zespołów Movietone oraz Amp. Karierę solową rozpoczął pod pseudonimem Third Eye Foundation. Od roku 2001 wydaje muzykę pod własnym nazwiskiem. Ostatnie albumy Elliotta wyraźnie inspirowane są kulturą słowiańską. Artysta sięga do tradycji wschodnioeuropejskiego folku a jego utwory przepełnione są bezbrzeżną melancholią.

 Więcej o wydarzeniu <<tutaj>>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Created by: Maciek | powered by Joomla