Liderzy  Email
Image "Liderzy" roku 2017!

 Przykładowy obraz Urszula Bialik, Karolina Gorczyńska i Paweł Waligóra znaleźli się w gronie wyróżnionych tytułem „Lidera”. Zaszczytne miano nadawane jest osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju Gminy Chełmek. Urszula, Karolina i Paweł związani są z zespołem Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku.

Ich społeczne zaangażowanie i twórcza postawa daleko wybiegają poza codzienne pracownicze obowiązki. Urszula Bialik jest bibliotekarką skutecznie zamieniającą tradycyjną bibliotekę – wypożyczalnię książek w przestrzeń społecznego dialogu, spotkań i wymiany myśli. Dzięki jej sprawczym działaniom ośrodek kultury i mieszkańcy gminy byli beneficjentami kilkunastu projektów artystycznych, czytelniczych, literackich i popularno naukowych finansowanych z środków zewnętrznych. Jest osobom powszechnie znaną i szanowaną w lokalnym środowisku i ogólnopolskich kręgach animatorów kultury. Karolina Gorczyńska jest w naszym zespole zaledwie od kilku lat a jej dokonaniami zawodowymi można by obdzielić kilku weteranów pracy. Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych łączy własną twórczość z ideą upowszechniania plastyki wśród szerokich rzesz odbiorców. Prowadzone przez Karolinę autorskie warsztaty ceramiczne czy zajęcia plastyczne biją rekordy frekwencji. Perfekcyjnie łączy właściwą artyście wrażliwość z umiejętnością skutecznego i pragmatycznego działania. Paweł Waligóra, to osoba powszechnie znana, szanowana i słusznie obdarzana społecznym zaufaniem. Z pełna odpowiedzialnością można stwierdzić, ze nikt tak skrupulatnie nie zapisał i uwiecznił w fotograficznych kadrach życia naszej gminy. Setki tysięcy zdjęć ukazujących doniosłe jak i codzienne wydarzenia – otwarcia, premiery, spektakle, koncerty, akademie, krajobrazy, miejsca, osoby…. jednym słowem fotograficzna encyklopedia Chełmka i okolic. Oczywiście to tylko jedna z aktywności Pawła, choć wyjątkowo mu bliska. Jest świetnym animatorem, działaczem społecznym i skutecznym aktywistą. Dzięki jego profesjonalnej wiedzy oraz pracowitości miłośnicy kina mogą uczestniczyć
w cyfrowych projekcjach, zachwycając się najnowszymi filmami. Na oddzielny tytuł zasłużonego dla miasta Paweł zapracował jako wieloletni redaktor „Echa Chełmka”.
Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyróżnień i jesteśmy z Państwa dumni. Nagrodzenie trójki osób związanych z MOKSiR jest również dostrzeżeniem dorobku naszego ośrodka.
Podniosła uroczystość wręczenia laurów, uświetniona koncertem Jacka Wójcickiego odbyła się 18 stycznia 2018 w Sali kinowo – widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku.

Przykładowy obraz  Przykładowy obraz Przykładowy obraz

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Created by: Maciek | powered by Joomla