Kuba Duda  Email
ImageKUBA DUDA SOLO - KONCERT!
 Przykładowy obraz
 Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku
zaprasza na koncert
KUBY DUDY
gitarzysty i autora muzyki instrumentalnej.
8 grudnia (piątek) 2017r, godz. 18.00.
Wstęp wolny!
>>foto<<
>>Czytaj więcej<<
Koncert towarzyszyć będzie wernisażowi wystawy Pawła Warchoła.
Kuba Duda to gitarzysta i autor muzyki instrumentalnej, która mimo braku warstwy tekstowej, wciąga w swą ilustracyjną opowieść.
Podczas występów solowych wykonuje autorskie kompozycje na gitarze, a styl jego gry przywodzi na myśl mistrzów gitarowej muzyki improwizowanej, takich jak Marc Ribot, Aram Bajakian, czy Raphael Rogiński. Solowymi występami otwierał krakowskie koncerty holenderskiego wirtuoza  lutni oraz kompozytora muzyki do filmów Jima Jarmuscha - Jozefa van Wissema. We wrześniu 2017 towarzyszył islandzkiej artystce, Myrrze Rós, w trasie koncertowej po Polsce.
Chcąc wykorzystać obrazowy charakter utworów, wzbogaca swoje koncerty o projekcję filmów z projektorów analogowych, co zdaniem wielu słuchaczy kończy się ucztą dźwiękowo-wizualną. Podczas festiwalu Etiuda&Anima 2017 wykonał na improwizowaną ścieżkę dźwiękową do filmów Georges'a Méliès'a.
W marcu 2017 wydał solową płytę z instrumentalnymi kompozycjami. Utwory nie posiadają nazw, zatytułowane jedynie liczbami rzymskimi pozostawiają słuchaczom pole do interpretacji.
Poza występami solowymi gra w zespole Patrick The Pan, a w przeszłości współpracował z zespołami Vladimirska, The Silver Owls, Teddy Jr. and The Undertakers oraz Limboski.

facebook.com/dudakuba

youtube.com/watch?v=tTfd8yGAyGg

youtube.com/watch?v=OKdqOiiIxco

youtube.com/watch?v=65RrBnMmbF8

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Created by: Maciek | powered by Joomla