Z nurtem Warty  kajakowy wypad na Jurę  Email
Image"Z nurtem Warty" – kajakowy wypad na Jurę.

 Przykładowy obrazMiejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku
zaprasza do udziału
w 82 wyjeździe studyjnym z cyklu
"Szlakami dziedzictwa kulturowego Śląska,
Zagłębia i Małopolski". "Z nurtem Warty"
23 września, wyjazd godz. 7.00 spod siedziby MOKSiR
Uwaga! Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych spływ został odwołany.
"Z nurtem Warty" – kajakowy wypad na Jurę .

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału
w 82 wyjeździe studyjnym z cyklu "Szlakami dziedzictwa kulturowego Śląska,
Zagłębia i Małopolski".
Udamy się wraz w Państwem na kajakową wyprawę meandrami Warty. Piękna, czysta rzeka swój bieg rozpoczyna w miejscowości Kromołów na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Płynąc przez lasy, łąki i pola, tworzy malownicze zakola i uroczyska. Kajakami pokonamy ok. czterogodzinną trasę z miejscowości Kłobukowice do Karczewic, płynąc pod opieką doświadczonych instruktorów – kajakarzy z grupy „Kanumi”. Po zakończeniu spływu i krótkim odpoczynku udamy się do Złotego Potok. Miejscowość otaczają jurajskie wzgórza z piętrzącymi się ostańcami. To tutaj przebywał Zygmunt Krasiński - wybitny polski twórca epoki romantyzmu. Wizyta w Dworku Krasińskich oraz spacer parkowymi alejami przybliży nam czasy i niezwykłą postać wieszcza. Oczywiście znajdziemy chwilę, by przy filiżance kawy i miejscowych specjałach podsumować wspólnie spędzony czas.

Wyjazd planujemy w sobotę 23 września 2017 r. o godz. 7.00 spod siedziby MOKSiR w Chełmku pl. Kilińskiego 3 (obok dworca PKP) powrót ok. godz. 18. Koszt wyjazdu 80 zł (transport, ubezpieczenie, wynajem kajaków, obsługa ratowników). Wpłaty można dokonywać na konto nr 50 8110 1023 2006 0317 6590 0001 w ABS Banku Spółdzielczym w Andrychowie z dopiskiem Warta. Zapisy, informacje: moksir@chelmek.pl tel. 601661771. O udziale w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
Koniecznie prosimy zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa na spływach kajakowych. Wpisanie na listę oznacza ich akceptację oraz podporządkowanie się poleceniom instruktora prowadzącego spływ.
http://kajak.org.pl/wiedza/bezpieczenstwo/elementarz/
przydatne strony:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Warta
https://www.polskieszlaki.pl/zloty-potok.html
http://jura.slaskie.travel/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Created by: Maciek | powered by Joomla