kajaki-Panew  Email
Image"Dolina Małej Panwi"- kajkowy wypad do krainy lasów i jezior

 Przykładowy obraz

 Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zaprasza
do udziału w 80 wyjeździe studyjnym z cyklu
"Szlakami dziedzictwa kulturowego Sląska, Zagłębia i Małopolski"
27 sierpnia (niedziela) o godz. 7.00 spod siedziby MOKSiR
>>foto<<

>>foto<<

„Dolina Małej Panwi” – kajakowy wypad do krainy
lasów i jezior.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału w 80 wyjeździe studyjnym z cyklu "Szlakami dziedzictwa kulturowego Śląska, Zagłębia i Małopolski".
Udamy się wraz w Państwem na Śląsk Opolski w rejony Borów Stabrawskich oraz Równiny Opolskiej. W miejscowości Turawa rozpoczniemy spływ kajakowy Małą Panwią. Rzeka w swoim dolnym biegu płynie łagodnym nurtem tworząc malownicze zakola. Po trzech godzinach wiosłowania, dotrzemy do miejscowości Luboszyce. W tym miejscu rozpoczniemy lądową część programu. Po krótkim odpoczynku i przerwie na posiłek udamy się na spacer piaszczystą plażą Jeziora Turawskiego. Odwiedzimy również artystyczną zagrodę „Uroczysko” oraz miejscowość Ozimek, znaną z najstarszej w Polsce, działającej huty „Małapanew” i
z najstarszego w Europie żelaznego, wiszącego mostu . Ostatnim punktem będzie krótka wizyta w zespole parkowo – pałacowym w Brynku.
Wyjazd planujemy w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. o godz. 7.00 spod siedziby MOKSiR w Chełmku pl. Kilińskiego 3 (obok dworca PKP) powrót ok. 22. Koszt wyjazdu 85 zł (transport, ubezpieczenie, wynajem kajaków, obsługa ratowników). Wpłaty można dokonywać na konto nr 50 8110 1023 2006 0317 6590 0001 w ABS Banku Spółdzielczym w Andrychowie z dopiskiem Mała Panew. Zapisy, informacje: moksir@chelmek.pl tel. 601661771. O udziale w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
Przydatne strony:
http://kajak.org.pl/wiedza/bezpieczenstwo/elementarz/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82a_Panew
http://www.splywykajakoweturawa.pl/galeria/turawa/
http://www.wajrach.com.pl/index.php
http://www.turawa.com.pl/centrum/okolice/
http://www.ozimek.pl/…/3450-najstarszy-zelazny-most-wiszacy…
https://pl.wikipedia.org/wiki/Huta_Ma%C5%82apanew

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Created by: Maciek | powered by Joomla