street art  Email
ImageSTREET ART - Sztuka dla wszystkich?
Przykładowy obraz
Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Chełmku zaprasza młodzież do udziału w warsztatach prowadzonych przez Monę Tusz
pt. „Street art. – sztuka dla wszystkich?”
4 sierpnia 2017, godz. 10.00 siedziba MOKSiR w Chełmku pl. Kilińskiego 3
Zapisy i informacje 33 846 12 96, wstęp wolny
>>foto<<
 

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Sztuka w przestrzeni – przestrzeń sztuki” – letnia akademia działań artystycznych, który otrzymał wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego.

Mona Tusz urodziła się w Katowicach, jest absolwentką tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2007 roku realizuje swoje projekty w przestrzeniach publicznych – ulicach, bramach, placach i zaułkach. Współorganizuje i aktywnie uczestniczy w licznych przedsięwzięciach i akcjach artystycznych. Jest zapraszana do udziału w prestiżowych festiwalach street-artowych, zachowując przy tym przekonanie, że jej sztuki potrzebują również mieszkańcy peryferyjnych ośrodków. Kanwą, inspiracją i polem poszukiwań jest zmitologizowany Śląsk. Nie jest to obiegowe i pospolite ukazanie scen rodzajowych, ale sięganie do mitów, ber, opowieści i wierzeń i uniwersalnych prawd. Warstwy często sennej, literackiej narracji idealnie współbrzmią z ekspresyjnym, wyrazistym językiem kolorów, form i faktur. Realizacje, to pieczęcie twórczej indywidualności Mony Tusz, które odciska na murach śląskich i europejskich miast. Jedną z nich jest powstała w Chełmku w 2015 praca pt. „W pół do snu” Artystka znana głównie z monumentalnych murali jest również edukatorską, fotoreporterką, graficzną, rzeźbiarką i scenografką. Mieszka, tworzy i pracuje na Śląsku.

 Przykładowy obraz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Created by: Maciek | powered by Joomla