koncert STACJE  Email
ImageSTACJE- poezja i muzyka improwizowana

 Przykładowy obraz Biblioteka Publiczna oraz
Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku
zaprasza na koncert
STACJE - poezja improwizowana
30 czerwca, godz. 20.30, Biblioteka Publiczna w Chełmku

wstęp wolny!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wyśmienity koncert, który przeniesie nas w zupełnie nieznany i poruszający świat dźwięku i słowa, a to wszystko w akompaniamencie potężnej elektorniki, głębokiego kontrabasu, niepokojącego głosu Arkadiusza Kremzy i znakomitej saksofonistki Pauliny Owczarek.

Kamil Korolczuk - improwizator. Współtworzył zespół Lanza! i niezależne wydawnictwo OSORecords. Mieszkając w Londynie udzielał się na tamtejszej scenie muzyki improwizowanej i noise. Używa syntezatorów, efektów, taśm audio i różnego rodzaju procesów przetwarzania dźwięku, często wykorzystując sprzężenia zwrotne, plądrofonię i zapętlenia. Ma za sobą koncerty w Polsce, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Ernest Ogórek - kontrabasista, gitarzysta basowy. Muzyk improwizator, działający również w dziedzinie sztuk wizualnych. Związany z krakowskimi zespołami improwizującymi: Moon2, Krakow Improvisers Orchestra.

Paulina Owczarek – saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współtworzy zespoły samBar, Instytut Intuicji, Krakow Improvisers Orchestra, HiQ, OCHO, Tajny. Bierze udział w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej i performansach łączących improwizowany taniec i muzykę. Współpracuje z London Improvisers Orchestra, Satoko Fujii Orchestra, Teatrem Starym, Teatrem Sztuk i Operą Krakowską.

Arkadiusz Kremza - poeta. Autor siedmiu tomów poezji. Za tom Wiersze z wody i żelaza otrzymał w 2013 r. nagrodę Otoczaka. Zajmuje się również teatrem - jest autorem scenariuszy teatralnych, prowadził działalność dydaktyczną w Teatrze Małym w Tychach. Stale współpracuje z Instytutem Mikołowskim im. Rafała Wojaczka w Mikołowie. Jego wiersze były tłumaczone na jezyki: angielski, niemiecki, czeski oraz słowacki.


Przykładowy obraz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Created by: Maciek | powered by Joomla