posprzataj baner

 

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku wspólnie z Urzędem Miejskim w Chełmku
zaprasza do udziału w akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę”.
Już w poniedziałek – 9 maja – rusza jej kolejna odsłona. Tym razem sprzątać będziemy las za szkołą
Chełmek-osiedle. Zaczynamy o godzinie 10:00. Zbiórka na ul. Marszałka Piłsudskiego, przy orliku.
Szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne są pod telefonami: 33 846 12 96 i 33 844 90 37.
Osoby chcące się do nas przyłączyć w godzinach popołudniowych prosimy o wcześniejszy kontakt
telefoniczny na numer: 33 844 90 37 lub 601661771.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, im więcej rąk do pomocy tym lepiej:)
 
Posprzątaj z nami Małopolskę!
 
Ponad 80 gmin, powiatów i innych instytucji samorządowych, 200 szkół, 50 stowarzyszeń, 35 000 wolontariuszy: zapraszamy na wiosenne sprzątanie małopolskich szlaków!
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”, która ma zwrócić uwagę na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych: w lasach, parkach krajobrazowych i na szlakach zielonej Małopolski.
Jeszcze nigdy środowisko nie potrzebowało naszej pomocy tak bardzo jak teraz. A ponieważ wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków i od lokalnej społeczności, dlatego naszymi działaniami chcemy zainspirować mieszkańców Małopolski do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy. Podobne wydarzenia cieszyły się dotychczas dużym powodzeniem, jesteśmy pewni, że będzie tak i tym razem.
Coraz więcej mieszańców naszego regionu zyskuje wiedzę, jak szkodliwe jest zaśmiecanie terenów zielonych, w tym szlaków turystycznych. Każda pozostawiona na poboczu czy w zaroślach butelka czy resztki kanapki to nie tylko negatywne wrażenie estetyczne, ale również realne zagrożenie dla żyjących dziko zwierząt. Dlatego tak ważne jest uświadamianie Małopolanom, że nie żyjemy w próżni i każde nasze zachowanie ma wymierne skutki dla środowiska. Potrzebna jest również zachęta i motywacja do działania i tego ostatniego, mam nadzieję, nie zabraknie podczas tegorocznej akcji sprzątania.
Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron
Do akcji włączyło się ponad 80 gmin, powiatów i innych instytucji samorządowych, 200 szkół oraz 50 stowarzyszeń, a deklarowana ilość uczestników to ponad 35 000 wolontariuszy: uczniów, przedszkolaków, mieszkańców, pracowników gmin, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, harcerzy oraz aktywistów.
Wiosna to czas odnawiania się przyrody i początek nowego życia. Dołączmy więc do zmian na lepsze, dbając o lokalną przyrodę i otoczenie wokół nas.
Patroni medialni wydarzenia: TVP Kraków/ Radio Kraków/ Dziennik Polski/Gazeta Krakowska/ Zielona Interia
Partner akcji: DIS-PACK
277765064 2361447920684232 5533731133857414551 n