baner na strone malutki

 

Małopolska Ofensywa Poetycka / edycja „0"

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na spotkanie z poezją oraz przestrzenią dźwięku w ramach 0 odsłony programu Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia w Krakowie pt."Małopolska Ofensywa Poetycka".
Naszymi gośćmi będą :
Karina Stempel – poezja,
Juliusz Pielichowski – poezja,
Alexander Sovtysik – instalacje dźwiękowe.

Scena MOKSiR w Chełmku 29 listopada 2019 roku, godz. 17.00. Plac Kilińskiego 3. Wstęp wolny.

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupówe książek poetyckich.

 

Karina Stempel – autorka Roku Drewnianego Konia (Wrocław 2015), Nocy w Nome (Warszawa 2016) oraz Wniosków z badań terenowych (Mikołów 2019). Laureatka kilku konkursów (m.in. im. K. Ratonia oraz Fundacji Duży Format). Publikowała w czasopismach papierowych i wirtualnych. Jest doktorem językoznawstwa, zawodowo zajmuje się książkami i Rumunią, czasami tłumaczy, pisuje eseje i recenzje. Podróżuje i robi zdjęcia.
https://poecipolscy.pl/poezja/prezentacja/karina-stempel/
https://portpoetycki.pl/autorzy/poezja/karina-stempel/

Juliusz Pielichowski - urodzony w 1984 r. w Gliwicach. Poeta, tłumacz z języka angielskiego. Laureat kilku projektów Biura Literackiego. Ostatnio opublikował tom wierszy Czarny organizm (Mikołów 2019) oraz nowy przekład O chodzeniu H. D. Thoreau (Lublin 2019). Okazjonalnie krytyk i redaktor.
http://www.instytutmikolowski.pl/juliusz-pielichowski-czarny-organizm.php
https://www.biuroliterackie.pl/biblioteka/debaty/mistrz-i-terminator/

Alekander Sovtysik - artysta pochodzenia ukraińskiego. Tworzy obiekty, instalacje i komponuje eksperymentalną muzykę elektroniczną. Jego główne obszary zainteresowań to elastyczność ludzkiej percepcji i świadomości oraz starożytne cywilizacje. Od 2017 roku prowadzi cykl imprez „Perpetuum Mobile”, zacierając granice między wystawą sztuki współczesnej, performance’em
i muzyką eksperymentalną.
https://biennalewarszawa.pl/ludzie/sovtysik-aleksander/
https://www.youtube.com/watch?v=ASjy2sqm4JU

Joanna Oparek – współautorka programu, poetka, pisarka, dramatopisarka. Ur. 1967. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Opublikowała tomy poetyckie: „Po kostki w niebie”, „Czerwie”, „ Berlin Porn”, powieści: „Mężczyzna z kodem kreskowym”, „Jesień w Nowym Jorku”, „Loża”. Jest autorka dramatów „Projekt Ameryka”, „Wężowisko”, „Obcy. Tragedia grecka”, „Całe życie”. W 2018 była gościem Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza i przewodniczącą Jury Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rafała Wojaczka. We współpracy z galerią Otwarta Pracownia tworzy niezależną scenę teatralną w Krakowie oraz cykliczne wydarzenia łączące sztuki wizualne i literaturę.
https://www.dwutygodnik.com/artykul/5255-eufemizm.html
https://vimeo.com/254475718

Małopolska Ofensywa Poetycka to projekt autorstwa Joanny Oparek, Juliusza Pielichowskiego oraz artystów i animatorów z kręgu krakowskiego stowarzyszenia Otwarta Pracownia. Cykliczne spotkania z poetami i tłumaczami poezji odbywać się będą w Krakowie oraz w małopolskich miejscowościach. Wychodzeniu poezji poza krąg Plantów towarzyszyć będą zdarzenia muzyczne
i pokazy sztuk wizualnych. Bardzo się cieszymy, że przedpremierowa, „0” odsłona projektu odbędzie się w przestrzeniach chełmeckiego ośrodka kultury.

Partnerami projektu są:
Stowarzyszenie Artystyczne Otwarta Pracownia w Krakowie,
Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu,
Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.

Projekt graficzny i animacja - Monika Madejczyk

 

plakat ofensywa poetyckablack rgb maly1