sitek modul 11 19

 "ULEPIONE MYŚLI"
W listopadzie gościem galerii "Epicentrum" MOKSiR w Chełmku będzie związany z naszą miejscowością, artysta ceramik, Grzegorz Sitek.
Na wernisaż wystawy obiektów i rzeźb ceramicznych zapraszamy w piątek 15 listopada o godz. 18.00.
Towarzyszyć mu będzie projekt muzyki klasycznej w wykonaniu Karoliny Bujary i Marty Sobol.

Grzegorz Sitek jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom uzyskał na Wydziale Szkła i Ceramiki uzyskał w 1983 roku.
Z uczelnią związany był również jako asystent w pracowni prof. Ireny Lipskiej –Zworskiej. Przez kilkanaście lat tworzył i mieszkał w Republice Południowej Afryki. Zawodowo związany był jako projektant ceramiki, wykonawca prototypów i modeli form użytkowych w "Ceramic Design"
w Johannesburgu. Pole jego twórczej aktywności obejmuje ceramikę artystyczną, rzeźbę ceramiczną, malarstwo, formy przestrzenne, sztukę witrażu. Za dokonanie twórcze otrzymał w 1984r. stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Jest autorem i uczestnikiem licznych wystaw indywidualnych
i zbiorowych. W ostatnim okresie uczestniczył między innymi w projekcie "Wernisaż jednej pracy"-INKLINACJE, 2019, wystawie poplenerowej "LABORO" w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, wystawie zbiorowej w Arboretum w Bolestraszycach, 2019, wystawie poplenerowej w Barlinku, 2019, Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych, 2018, projekcie ”Kadr z szamotem w tle”,2014, wystawie "Trzy Światy" w galerii "PRO-ARTE w Zielonej Górze oraz w projekcie ”Emocje, Ekspresje” w Filharmonii w Kielcach, 2013.