warsztaty ceramiczne modul 08 19

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i rekreacji w Chełmku oraz Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kul;tury zaprasza na Rodzinne Warsztaty Ceramiczne w Parku Rodzinnym w Chełmku
10 sierpnia o godzinie 10:00
Zapraszamy całe rodziny - młodszych i starszych.
WSTĘP WOLNY!
Warsztaty poprowadzą artyści ceramicy:

Karolina Gorczyńska - Jarek - Karolina Gorczyńska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Ceramiki i Szkła. W swoich działaniach balansuje na granicy sztuki i dizajnu, ocierając się również o inne dyscypliny takie jak rzeźba, instalacja, fotografia, rysunek czy malarstwo. Do każdego projektu podchodzi indywidualnie, projektuje i tworzy przedmioty unikatowe. Fascynacja gliną napędza artystkę również do poszerzania wiedzy w zakresie tradycyjnych i współczesnych technik jej utrwalania. Pracowała między innymi przy autorskich projektach Mateusza Grobelnego.

Barbara Kula - instruktorka ceramiki, artystka nieprofesjonalna , pstrykaczka Sony Alfa, podróżniczka, pedagog, działaczka społeczna, aktywistka i blogerka. Maluje od dziecka. Obecnie zajmuje się ekspresjonizmem abstrakcyjnym oraz malarstwem intuicyjnym. Doświadczona animatorka kultury o sporym i uznanym dorobku, miłośniczka sztuki, współorganizatorka warsztatów, plenerów i akcji artystycznych w Lanckoronie, Mysłowicach i Chełmku. W 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmie Śląskim prowadziła wolontarystycznie warsztaty ceramiczne “Podziel się pasją” z mieszkanką Chełmu Śląskiego Kasią. To zaowocowało kolejnym spotkaniem autorskiego programu pt. „Terapia Kolorem. Malarstwo intuicyjne”. Razem z Hanną następną mieszkanką naszej gminy przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śląskim kontynuowała w 2018 roku projekt „Podziel się Pasją-Czytanie na śniadanie” na placach zabaw dla najmłodszych. Następnie były spotkania w ogrodzie czego skutkiem jest założenie własnej pracowni (2018). Zwolenniczka wymiany doświadczeń i współpracy regionalnej w zakresie promocji kultury i sztuki. Członek Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku.

Grzegorz Sitek - Dyplom Akademii Sztuk Plastycznych we Wrocławiu uzyskał w 1983 roku. Pracował jako starszy asystent na Wydziale Ceramiki ASP we Wrocławiu w pracowni prof. Ireny Lipskiej – Zworskiej. Uczestniczył w licznych wystawach i konkursach, m.in. PWSP Wrocław – Halle Germany 1983, Kunstler – Drezno 1985, Ceramika Wrocławska – Drezno 1986, Porcelana inaczej – Wałbrzych, Wrocław 1986, Wystawa Młodych – Monachium 1986, Międzynarodowy Konkurs Ceramiki Art – Farnza 1986 – 1987, Biennale Ceramiki Polskiej – Wałbrzych, Ksi?? 1985, 1987, Night Nur Wir – Berlin 1989, Wystawa 200 lat ASP Wrocław – Galeria Zachęta w Warszawie, Wrocławski Ogród Ceramiki , 2002, National Ceramics Biennale – Johannesburg , Republika Południowej Afryki, 1994, 1998.