wyjazd studyjny 95 foto 08 19

Kajakowa wyprawa Kłodnicą i Kanałem Gliwickim.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału w 95 wyjeździe studyjnym z cyklu "Szlakami dziedzictwa kulturowego Śląska, Zagłębia i Małopolski".
Tym razem udamy się na kajakową wyprawę wodnymi szlakami Górnego Śląska, Kanałem Gliwickim oraz rzeką Kłodnicą. Ziemia Gliwicka zaskakuje wszystkich przyrodniczym oraz historycznym dziedzictwem. Kanał Gliwicki wraz z systemem sześciu śluz należą do najciekawszych przedsięwzięć i budowli hydrotechnicznych w kraju. Przed laty szlak posiadał ogromne znaczenie gospodarcze, dziś staje się również atrakcją turystyczną. Naszymi partnerami
i przewodnikami będą doświadczeni kajakarze z grupy "Śląskie Kajaki". Dużym doznaniem i przeżyciem będzie pokonanie śluzy wodnej w Rudzińcu. Spływ poprzedzi zwiedzanie pałacowej rezydencji rodziny Ballestremów w Pławniowicach. Unikalny i piękny obiekt wraz z parkiem był własnością przemysłowych magnatów, właścicieli hut, kopalń i koksowni.
Wyjazd planujemy w niedzielę 11. 08. 2019 r. o godz. 7.00 spod siedziby MOKSiR w Chełmku pl. Kilińskiego 3 (obok dworca PKP). Koszt eskapady 100zł (przejazd, ubezpieczenie, ratownicy, sprzęt pływający, bilety wstępu, opłata za śluzę). Powrót do Chełmka ok. godz. 19.00. Wpłaty można dokonywać na konto nr 50 8110 1023 2006 0317 6590 0001 w ABS Banku Spółdzielczym w Andrychowie z dopiskiem Kłodnica. Zapisy, informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 601661771. O udziale w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Przed wyjazdem prosimy koniecznie zapoznać się z dekalogiem kajakarza oraz innymi przydatnymi stronami:
http://kajak.org.pl/wiedza/bezpieczenstwo/elementarz/


http://kajak.org.pl/wiedza/bezpieczenstwo/


https://www.kajakiem.pl/10-bledow-popelnianych-na-splywach-kajakowych-i-jak-ich-uniknac/


https://palac.plawniowice.pl/


https://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%82odnica


https://www.slaskie-kajaki.pl/aktualnosci.html

 

fotorelacja w wyprawy :

https://www.facebook.com/pg/moksirchelmek/photos/?tab=album&album_id=1408685469293820